Безпека учнів у цифровому середовищі

Безпека учнів у цифровому середовищі

Удосконалення інформаційних технологій створює умови для ефективного розвитку сучасного суспільства. Комунікаційні засоби стали невід’ємною складовою життя людей у всіх сферах діяльності. Та нажаль, останнім часом збільшилася кількість випадків небезпечної поведінки учнівської молоді в інтернеті, що загрожує їхньому життю та здоров’ю. З метою підвищення обізнаності педагогічних працівників щодо небезпек та ризиків в інтернет-середовищі учнівської молоді та способів попередження небезпечних ситуацій в які потрапляють підлітки Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Рівненській області підготував рекомендації та корисні онлайн-посилання за даною тематикою.

У разі виявлення, якщо здобувач освіти став жертвою будь-яких проявів насильства чи експлуатації, вербування чи маніпуляцій в цифровому просторі  варто одразу звернутись до Національної поліції України 102 або до найближчого відділу поліції та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Пам’ятка щодо ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події https://ticket.cyberpolice.gov.ua/  на пошту: callcenter@cyberpolice.gov.ua .

Телефон гарячої лінії  кіберполіції: 0800-505-170

Національна дитяча «гаряча лінія» 116 111 Якщо з’явились думки про суїцид!

Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини (Пн – Пт з 12:00 до 16:00)  0 800 500 225   (безкоштовно зі стаціонарних).

Дані номери телефонів просимо поінформувати учнівську молодь та розмістити на інформаційному куточку психологічної служби, на сайті закладу, сторінках психологічних служб в соціальних мережах.

 

наверх