Реалізація компетентнісного підходу при підготовці за зварювальними професіями у ПТНЗ області

Реалізація компетентнісного підходу при підготовці за зварювальними професіями у ПТНЗ області

Секція зварників14 грудня 2017 року на базі навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області проведено заняття обласної методичної секції педагогічних працівників електрогазозварювальних професій професійно-технічних навчальних закладів Рівненської області на тему „Компетентнісний підхід при підготовці кваліфікованих робітників зварювальних професій у профтехзакладі“.
Директор навчально-методичного центру профтехосвіти у Рівненській області Валентина Миколаївна Бондарчук привернула увагу присутніх до питань реалізації положень нового Закону України „Про освіту“ у професійно-технічних навчальних закладах; розкрила завдання, які стоять перед професійною (професійно-технічною) освітою, та, зокрема, педпрацівниками з підготовки за зварювальними професії, у світлі реформ системи освіти, побудови нової української школи, реформування системи професійно-технічної освіти.
Методист НМЦ ПТО П. Семенюк розкрив питання компетентнісного підходу в освіті, ознайомив із новими підходами, щодо визначення змісту професійно-технічної освіти, формами та методами реалізації компетентнісного підходу у ПТНЗ. Присутні ознайомились із особливостями нових Державних стандартів за зварювальними професіями, розробленими на модульно-компетентнісній основі; проведено заняття з елементами тренінгу з розробки робочих навчальних програм із предметів професійно-теоретичної підготовки.
Досвідом участі учнів та педпрацівників Квисилівського професійного ліцею у конкурсах фахової за професією „Електрогазозварник“ серед учнів ПТНЗ та професійної майстерності WorldSkills Ukraine у 2016 та 2017 роках поділився викладач спецдисциплін названого закладу Снітчук О.В. Олександр В’ячеславович розкрив секрети успіху, що сприяли перемозі учня ліцею Іващука Олега у Всеукраїнському конкурсі фахової майстерності серед учнів ПТНЗ за професією „Електрогазозварник“ у 2016-ому році; ознайомив присутніх із оновленням матеріально-технічної бази закладу з підготовки за зварювальними професіям; представив педагогічний засіб навчального призначення з підготовки за професією „Електрогазозварник“, який розробляється на базі закладу.
В ході заняття методичної секції розглянуті питання впровадження міжнародних стандартів ISO, що стосуються галузі зварювання, як Державних стандартів України, та відповідних змін до змісту професійної підготовки зварників; використання матеріалів й можливостей дистанційного курсу „Технологія електродугового зварювання“ при підготовці за зварювальними професіями у ПТНЗ області та розробки тестових завдань за розділами курсу; організації та підготовки до конкурсу фахової майстерності за професією „Електрозварник ручного зварювання“ у 2018 році та інше.
Матеріали секції розміщенні на спільному електронному диску електронної скриньки zvarka_pto_rv@ukr.net.

Коментарі закриті
наверх