КОМПЕТЕНТНИЙ ВЧИТЕЛЬ - КОМПЕТЕНТНИЙ УЧЕНЬ

КОМПЕТЕНТНИЙ ВЧИТЕЛЬ – КОМПЕТЕНТНИЙ УЧЕНЬ

20 лютого 2018 року на базі НМЦ ПТО у Рівненській області відбулось засідання обласної методичної секції викладачів хімії, біології та екології на тему „Специфіка діяльності викладача при комплексному використанні нових педагогічних та інформаційних технологій”

У ході засідання секції були розглянуті питання щодо реалізації Закону України „Про освіту” в закладах професійної (професійно-технічної) освіти, акцентовано увагу  на основних положеннях статті 42 Закону України „Про освіту, що регламентує питання дотримання  академічної доброчесності. Також учасники секції обговорили нові навчальні програми  загальноосвітніх предметів для учнів старшої школи, що запроваджуються з 1 вересня  2018 року.

Методист Мосійчук Л.М. розкрила питання формування ключових та предметних компетентностей учнів на уроках природничих дисциплін, висвітлила особливості і вимоги сучасного компетентнісно-орієнтованого уроку, акцентувала увагу на етапах проектування такого уроку та особливості діяльності вчителя при комплексному використанні нових педагогічних та інформаційних технологій. В ході обговорення даного питання учасники секції поділились власними досягненнями.

Свої напрацювання з реалізації проблемної теми „Продуктивне навчання на уроках природничих дисциплін як шлях формування компетентностей учнів”, приклади практичного використання на уроках діяльнісних педагогічних технологій, застосування сучасних методів організації навчальної діяльності учнів  презентувала присутнім Панько Ірина Миколаївна, викладач ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей”.

Власним досвідом з організації комплексної екологічної стежки та навчальних екскурсій поділилась з  присутніми Шикула Алла Ярославівна, викладач ВПУ №1 м. Рівне. У своєму виступі вона висвітлила основні етапи роботи викладача для проведення навчальної, дослідницької і пошукової роботи, створення умов для виховання екологічно грамотної культури поведінки людини в оточуючому середовищі.

Із зацікавленням сприйняли учасники секції представлені можливості сучасних освітніх Інтернет-технологій, які дозволяють забезпечити більш ефективне подання та засвоєння знань з предметів, ддійснювати електронний супровід уроку, розробляти мультимедійні дидактичні вправи.

По завершенню  роботи секції  учасники отримали методичні та мультимедійні матеріали.

Коментарі закриті
наверх