З дружнім візитом до колег у Харків

З дружнім візитом до колег у Харків

Упродовж 29 – 31 травня учні та педпрацівники ДНЗ „Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту“ відвідали Харківський професійний ліцей залізничного транспорту.

29.05.2018. Екскурсія містом Харків

Викладачем Ольховською Вікторією Василівною була проведена екскурсія по місту Харкову (першою столицею України) з відвідуванням пам’яток архітектури та знайомлення з культурною спадщиною Слобожанщини.

Першим відвідали єдиний в Україні «Музей фото ілюзій». В учнів ДНЗ «Здолбунівське ВПУЗТ» залишились незабутні відчуття і радісні враження від тих крутих фотографій, які вони зробили тут!

Потім учні пройшлися центром міста та оглянули:

Кафедральний Благовіщенський собор, де зберігаються мощі репресованого харківського архієпископа, священномученика Олександра (Петровського).

«Будинок зі шпилем», який є одним з «Семи чудес Харкова», незабутньою пам’яткою міста і його архітектурною прикрасою. Побудований в стилі «сталінського ампіру» в 1954-1967 рр.

Успенський собор – один із  найголовніших визначних пам’яток Харкова, одним з «Семи чудес Харкова», найстаріший православний храм в стилі російського бароко й Дзвіниця Успенського собору XIX століття заввишки в 89,5 метра, займає 9-те місце у світі в списку найвищих православних дзвіниць.

Покровський чоловічий монастир.  На його території знаходиться найстаріша зі збережених будівель міста –  Покровський собор, який входить до числа «Семи чудес Харкова» і є однією з головних визначних пам’яток міста. Учні ДНЗ «Здолбунівське ВПУЗТ» піднялися на дзвіницю Покровського собору та прослухали екскурсію від церковного служителя.

Пам’ятник Незалежності «Україна, що летить» урочисто відкритий 22 серпня 2012 року напередодні 21-ї річниці Незалежності держави та Дня міста Харкова (святкується 23 серпня).

Харківський академічний український драматичний театр ім. Т. Шевченка «Березіль».

Костел Успіння Пресвятої Діви Марії, єдиний  католицький собор в Харкові. Харківська католицька громада веде літопис ще з 18 століття.

Мироносицька церква — православний храм, названий на честь Жінок-мироносиць.

«Дзеркальний струмінь» — один із символів Харкова. Його візитна картка – одна з головних визначних пам’яток, що входять в число «Семи чудес Харкова».

Пам’ятник закоханим – екстравагантна пам’ятка Харкова. Фігури чоловіка і жінки, злиті в поцілунку, летять, створюючи арку, під якою молодята і всі закохані зобов’язані поцілуватися, якщо хочуть, щоб їхня любов була надійною і багаторічної.

«Сім чудес Харкова» в міні-копії – це сім символів міста, його обличчя і візитна картка. Ось список пам’яток Харкова, які в 2008 році включені в топ-7:

 1. Будівля Держпрому (пл. Свобди, 5)
 2. Комплекс Успенського собору (вул. Університетська, 11)
 3. Пам’ятник Тарасу Шевченку (вул. Сумська, сад ім. Шевченка)
 4. Кафедральний Благовіщенський собор (пл. Карла Маркса, 1)
 5. Комплекс «Дзеркальний Струмінь» (вул. Сумська, сквер Перемоги)
 6. «Будинок зі шпилем» (пл. Конституції, 2)
 7. Покровський собор (вул. Університетська, 8)
IMG_3651
IMG_3691
IMG_3442
IMG_3465
IMG_3522
IMG_3554
IMG_3592
IMG_3609
30.05.2018.  Продовжуємо пізнавати м. Харків

30.05.2018 для гостей з ДНЗ “Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту” викладачем Ольховською Вікторією Василівною було продовжено знайомство з цікавими місцями міста Харкова.

Спочатку відвідали Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова, де для учнів, була проведена екскурсія експозицією «Наш край у IX-XVIII століттях».

Потім учні завітали у Харківський театр опери і балету імені М.В. Лисенка.

У саду ім. Т.Г. Шевченка, пройшлися по алеї почесних гостей кінофестивалю “Харківський бузок”, сфотографувалися з “Пам’ятником 50-ї паралелі” — оригінальний знак у Харкові, який  символізує, що Харків є найбільшим містом на 50-й паралелі північної широти.

Пам’ятник Т.Г. Шевченку вважається найкращим пам’ятником Шевченка у світі і є одним з семи чудес Харкова. Це один із символів та головних визначних пам’яток Харкова, встановлений видатному українському поету і прозаїку, художнику Тарасу Григоровичу Шевченку. Скульптури, що оточують постамент, розділені на три етюди: перший являє собою зібрання «бунтівних» персонажів творів Т. Г. Шевченка: “Катерина”, “Гайдамаки”; другий включає в себе фігури учасників російської революції: “Робітник зі схиляним прапором”, “Студент”, “Робітник з гвинтівкою”, “Матрос”, “Червоноармієць”; третій – зображення змін, що відбулися після революцій в радянській країні: “Селянин”, “Шахтар”, “Жінка з книгою”.

Відвідали Площу Свободи — центральна площа Харкова, найбільша в Європі; Каразінський університет – один з найбільших і найстаріших вузів Україні, а також Держпром або Будинок Державної промисловості – перший 13-поверховий хмарочос, пам’ятка архітектури в стилі конструктивізму, одна з трьох харківських висоток, збудована впродовж 1926 – 1928 років і є одним з семи чудес Харкова.

З метою професійної орієнтації та великим бажанням учні Здолбунівського ВПУЗТ відвідали Український державний університет залізничного транспорту, де познайомились з умовами вступу до закладу вищої освіти. Деканом механіко-енергетичного факультету – професором Устенко Олександром Вікторовичем, проведена екскурсія університетом, показано навчально-практичні лабораторії кафедр: “Експлуатація та ремонт рухомого складу” та “Вагони”. Учні оглянули вагон-лабораторію, тепловоз ТЕ3 та сучасний обладнаний кабінет з пультом машиніста електропоїзда.

Після університету учні відвідали “Музей історії та залізничної техніки” – Філія “Південна залізниця”, пройшлися трьома залами, прослухали цікаву екскурсію від директора музею Прохорова Андрія Миколайовича та зробили багато цікавих фото на відкритій території залізничної техніки.

Головою адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, депутатом Харківської міської ради Мусєєвим Максимом Сергійовичем були виділені безкоштовні білети на атракціони для гостей зі Здолбунова.

Гості розважились в Центральному парку культури та відпочинку ім. Максима Горького, де покаталися на найекстремальніших атракціонах: Колесі огляду, Американських гірках, Айр рейсі “Зліт”, Ланцюговій каруселі “Арабія”, Автодромі.

Незважаючи на втому, учні з ДНЗ “Здолбунівське ВПУЗТ” отримали масу вражень та емоцій.

IMG_3882
IMG_3843
IMG_3931
IMG_4054
IMG_4088
IMG_3775
IMG_3793
IMG_3801
IMG_3825
31.05.2018.  Спортивне свято у Харкові

31 травня 2018 року у Харківському професійному ліцеї залізничного транспорту відбулося спортивно-туристичне свято з нагоди міжнародного Дня захисту дітей.

Свято проходило під патронатом голови адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, депутата Харківської міської ради Мусєєва М.С. на базі човнової станції, що розташована у Холодногірському лугопарку.

У святі брали участь:

 • Команда ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту»;
 • Команда дитячої залізниці «Мала Південна», місто Харків;
 • Команда Харківського професійного ліцею залізничного транспорту;
 • Команда Локомотивного депо «Харків – Сортувальний»;
 • Команда поліції «Сармат».

На святі були присутні почесні гості:

– голова адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради, депутат Харківської міської ради Мусєєв М.С.

– Начальник Управління освіти адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради Горбачова Інеса Ігоревна.

– Заступник начальника служби кадрів та соціальної політики Регіональної філії «Південна залізниця» Бойко Ігор Іванович.

– Директор Харківського державного будинку художньої та технічної творчості Варава Наталія Марківна.

– Заступник начальника локомотивного депо «Харків-Сортувальний» Регіональної філії «Південна залізниця» Сіротенко Юрій Валентинович.

– Директор ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту» Шевчук Руслан Іванович.

– Гетьман «Слобожанського козацтва Єднальне», генерал армії Гацюк Олександр Олексійович.

Змагання складалось з наступних етапів:

1.Туристична смуга перешкод

 1. Штовхання колоди
 2. Перетягування канату
 3. Скалодром
 4. Стрільба з лука
 5. Пляжний волейбол
 6. Квест

Всі команди мужньо змагалися за перемогу, у загальному підсумку перемогу здобули:

I місце – команда ДНЗ «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту»;

II місце – команда дитячої залізниці «Мала Південна», місто Харків;

III місце – команда Харківського професійного ліцею залізничного транспорту.

Подяки за участь у змаганнях отримала  команда Локомотивного депо «Харків – Сортувальний» та команда поліції «Сармат».

IMG_4390
IMG_4408
IMG_4512
IMG_4570
IMG_4588
11
IMG_4209
IMG_4235
IMG_4258
IMG_4313
IMG_4532

Коментарі закриті
наверх