Вимоги часу та пошук ресурсів

Вимоги часу та пошук ресурсів

20 лютого 2019 року відбувся Всеукраїнський вебінар з теми «Робота соціально-психологічної  служби в умовах сучасного ЗП(ПТ)О: нові вимоги часу, завдання та пошук ресурсів», організований Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області.  Власний досвід роботи та різноманітні напрацювання представили практичні психологи та соціальні педагоги закладів професійної (професійно-технічної) освіти Донецької, Кропивницької, Рівненської, Луганської та Хмельницької областей.

Рівненщину презентували практичні психологи трьох навчальних закладів.

Зоя Савчук, практичний психолог Державного професійно-технічного навчального закладу «Березнівське вище професійно-технічне училище» у своєму виступі «Емоційний інтелект як особистісний ресурс в забезпеченні благополуччя в сфері соціальних контактів» зазначила, що емоційна неосвіченость проявляється сьогодні у міжособистісних конфліктах, зростанні випадків депресії, жорстокості, насильства. Тому розвиток емоційного інтелекту є не лише фактором успішної соціалізації учня, а й фактором підвищення культури спілкування та психологічної культури суспільства в цілому.

Валентина Якубчик, практичний психолог Державного навчального закладу «Здолбунівське вище професійне училище залізничного транспорту», поділилася досвідом організації роботи з педагогічним колективом: проведенням тренінгів, спрямованих на підвищення психологічної культури вчителя, розвиток його комунікативних навичок, впевненості в собі, розкриття творчого потенціалу педагога. Адже творчий та успішний педагог виховає творчого та успішного учня.


Наталія Руссу-Захаржевська
, практичний психолог Вищого професійного училища № 1 м. Рівне, у своєму виступі «Профілактика емоційного вигоряння учнів та педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти методами арт-терапії» розповіла про різні напрями арт-терапії, які використовує як у роботі з учнями, так і у роботі з педагогами. Психолог також презентувала свій авторський метод «Виготовлення ароматичної свічки», який є ефективним для профілактики емоційного вигоряння педагогічних працівників: знімає емоційну напругу, дає можливість виразити почуття, віднайти гармонію у спілкуванні зі світом та собою.

В ході роботи вебінару було розкрито багато питань, важливих та актуальних в роботі практичного психолога сучасного закладу професійної (професійно-технічної) освіти.

Коментарі закриті
наверх