Онлайн-заняття секції викладачів природничих дисциплін

Онлайн-заняття секції викладачів природничих дисциплін

24 травня 2023 року відбулося онлайн-заняття обласної методичної секції викладачів хімії, біології та екології, географії за темою: «STEM-орієнтований підхід як засіб розвитку дослідницьких компетентностей учнів на уроках природничих дисциплін».

Участь у заході взяли 27 педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти області.

Про основні підходи STEM-навчання (проєктну, дослідницьку діяльність, мейкерство), які є дієвими інструментами формування м’яких навичок  сучасної учнівської молоді розповіла присутнім Людмила МОСІЙЧУК, методист НМЦ ПТО у Рівненській області. Було проаналізовано технології та методи навчання в закладах професійної освіти, що сприяють розвитку soft skills, успішної соціалізації молоді, вибору професій у сфері STEM.

Викладач ДПТНЗ «Сарненський професійний аграрний ліцей» Ірина ПАНЬКО представила учасникам секції свій досвід роботи щодо використання проєктної діяльності як засобу реалізації STEM-освіти для підготовки учнів з предметів природничого циклу, поділилася з колегами цікавими творчими ідеями та надала практичні поради з даної теми.

Успішні практики використання можливостей STEM-центру закладу для підготовки здобувачів освіти з предметів природничого циклу презентувала Аліна МІГАЛІ, викладач Квасилівського професійного ліцею.

Катерина ГУНТІК, викладач ДПТНЗ “Соснівський професійний ліцей” продемонструвала колегам практичні можливості використання онлайн-сервісів для проведення віртуальних екскурсій та візуального супроводу уроків з метою розвитку пізнавальної діяльності та підвищення зацікавленості учнів у вивченні предметів природничого циклу.

На завершення засідання педагоги обговорили питання формування компетентностей учнів в умовах дистанційного навчання, зупинилися на  огляді онлайн-іструментів педагога для інтерактивного наповнення уроків.

Матеріали заняття
Коментарі закриті
наверх