Основні акценти нового навчального року

Основні акценти нового навчального року

21 вересня 2023 року у відповідності до річного плану роботи НМЦ ПТО у Рівненській області було проведено чергове онлайн-засідання обласної методичної секції педагогів напряму «Ресторанне господарство» з теми: «Про організацію роботи у новому 2023-2024 навчальному році».

Учасники онлайн-засідання: голови методичних комісій, викладачі спецпредметів та майстри виробничого навчання одинадцяти ЗП(ПТ)О області, які здійснюють підготовку за професіями «Кухар», «Кондитер», «Офіціант», «Бармен» та «Пекар».

Методист НМЦ ПТО у Рівненській області Олена РОЖКОВА ознайомила присутніх з Всеукраїнською програмою піклування про ментальне здоров’я «Ти як?» запровадженою за ініціативою Олени ЗЕЛЕНСЬКОЇ, яку втілили за допомогою МОЗ України, ГО «Безбарʼєрність» й Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Головну увагу учасників онлайн-засідання було привернено до ментального здоров’я саме педагога, важливості щодо збереження, діагностування та відновлення за для зосередження власної уваги, здатності до підтримки та надання порад, вчасної допомоги здобувачам освіти, які цього потребують. Розібрались із чинникам, які впливають на ментальне здоров’я та техніками його збереження, рецептами щодо його відновлення.

З питанння щодо стану впровадження Стандарту професійної (професійно-технічної) освіти  СП(ПТ)О 5122.І.56.10-2021 з професії «Кухар», методом голосування у чаті було визначено нагальну потребу у продовженні роботи з оформлення другої частини збірника плануючої документації, до якої увійдуть поурочно-тематичні плани з предметів професійно-теоретичної підготовки та робочі освітні програми. Термін запланованої роботи визначено до 10 жовтня. До першої частини збірника плануючої документації увійшли освітні програми та тематичні плани з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовок.

Олена РОЖКОВА продемонструвала присутнім е-посібник «Шкільне харчування», який створено ЗП(ПТ)О Київської області у відповідності до вимог реформи шкільного харчування за рецептами Є. Клопотенко та рекомендувала внести рецептури посібника до робочих програм з професійно-теоретичної та практичної підготовок.

На завершення засідання було відзначено ретельну групову роботу учасників з розробки комплексу тестової перевірки знань здобувачів освіти з предмета «Технологія приготування їжі» та повідомлено про перспективу запланованих колективних, груповий та індивідуальних видів роботи у новому навчальному році.

Серед матеріалів, спрямованих на покращення стану ментального здоров’я учасників освітнього процесу, педагогам був підготовлений:

«Каталог ресурсів щодо емоційної та психологічної підтримки педагогів та здобувачів освіти»

Коментарі закриті
наверх