21 травня 2025 року в конференц-залі офісного центру UNIT.City відбулася презентація нової програми «Від навчання до працевлаштування: професійне навчання для жінок та інших цільових груп», яка реалізуватиметься Фондом розвитку підприємництва у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Державною службою зайнятості за фінансової підтримки Європейського Союзу, Німеччини, Польщі та Естонії в межах Мультидонорської ініціативи Skills4Recovery (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Solidarity Fund PL (SFPL).
У заході взяли участь заступник директора з навчально-виробничої роботи Вищого професійного училища №25 смт Демидівка Михайло ФІНЮК та методистка НМЦ ПТО у Рівненській області Оксана ХЛИНОВСЬКА.
Мультидонорська ініціатива Skills4Recovery спрямована на підтримку навчання та перепідготовку кваліфікованої робочої сили в секторах економіки, важливих для процесу відновлення: будівництво, транспорт, сільське господарство, сфера послуг та виробництво. Ця мета досягається через зміцнення спроможності надавачів послуг професійної освіти пропонувати якісні й орієнтовані на ринок праці освітні послуги, залучати вразливі групи населення і співпрацювати з роботодавцями.
Загальна мета Програми в межах Мультидонорської ініціативи Skills4Recovery полягає у визначені та задоволені актуальних потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах, перепідготовці та підвищенні кваліфікації кандидатів, наданих роботодавцем, насамперед жінок, забезпечення їх працевлаштування, та популяризації виробничих професій, що традиційно вважалися чоловічими.
Програма триватиме до червня 2026 року та охоплюватиме всі області України. Загальний бюджет складає 14 мільйонів євро.
Старт програми у середині червня 2025 року.
У межах Програми пропонується перекваліфікація кандидатів, наданих роботодавцями, відповідно до потреб виробництва чи сфери послуг.
У тісній співпраці з роботодавцями надані кандидати пройдуть перепідготовку у закладах професійної освіти з використанням адаптованих програм навчання для робітничих та технічних професій. Перепідготовка чи підвищення кваліфікації відбуватиметься відповідно до потреб роботодавця. Третину навчання складатиме виробнича практика.
Ключові етапи Програми включатимуть:
Реалізація Програми відбуватиметься через Уповноважений банк: АТ «Ощадбанк».
Вимоги до учасників:
Підприємства (роботодавці) (мікро, малі, середні та великі підприємства) приватні, комунальні, кооперативні, спільні, державні, тощо)
Заклади освіти:
Більш детальна інформація щодо Програми міститься на сайті Фонду розвитку підприємництва.