Рівненщина впроваджує європейський досвід: навчання викладачів профтехосвіти підприємницьким навичкам

Рівненщина впроваджує європейський досвід: навчання викладачів профтехосвіти підприємницьким навичкам

Упродовж тижня на базі закладів професійної (професійно-технічної) освіти Рівненщини та підприємства «Garnе» відбулася серія практичних тренінгів і семінарів у межах проєкту «Інтеграція освіти підприємництва у сферу професійної освіти України». Захід об’єднав викладачів п’яти закладів профосвіти області, директорів профтехзакладів і коледжів, представників місцевого бізнесу та роботодавців, методичного центру професійної професійно-технічної освіти, а також керівництво Департаменту освіти і науки Рівненської ОДА.

Проєкт реалізується за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV), Міністерства освіти і науки України та Рівненської обласної державної адміністрації й базується на естонській програмі «Edu ja Tegu», яка вже довела свою ефективність у Європі.

«Це не просто уроки про бізнес — це формування підприємницького мислення: уміння бачити можливості, критично мислити, творчо реагувати на виклики та втілювати ідеї. Рівненщина послідовно інтегрує ці компетенції у професійну освіту», — відзначили тренери.

Другий етап навчання, що проходив із 8 по 11 вересня 2025 року, мав на меті підготувати викладачів до самостійного впровадження підприємницької освіти у своїх закладах. Тренінги провели:

  • Катрін Ківісілд, керівник національної програми «Edu ja Tegu» та головний експерт проєкту;
  • Сергій Ващук, експерт ГО «Волинський ресурсний центр», сертифікований тренер програм «Start and Improve Your Business» та BIZUP.

У рамках семінару «Співпраця – ключ до успіху в освіті та громаді» учасники обговорили потреби й виклики розвитку підприємницької освіти, створили нові партнерські зв’язки між закладами освіти, громадами та бізнесом. Особливий інтерес викликала презентація «Натхнення Естонії: історія успіху Edu & Tegu», а також практичні вправи на тему «Як я можу зробити свій внесок?».

Захід став важливим кроком до побудови дієвої екосистеми співпраці між освітянами та бізнесом, яка сприятиме формуванню у студентів закладів професійної освіти підприємницьких компетентностей, потрібних для сучасного ринку праці.

Завдяки підтримці європейських партнерів та спільним зусиллям освітян, роботодавців і влади Рівненщина зміцнює позиції регіону як лідера професійної освіти та підприємницьких інновацій.

Коментарі закриті
наверх