Електронні освітні ресурси - засіб активізації навчальної діяльності

Електронні освітні ресурси – засіб активізації навчальної діяльності

22 травня 2018 року на базі Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Рівненській області відбулося заняття обласної методичної секції викладачів комп’ютерних дисциплін з теми „Активізація навчальної діяльності засобами інформаційно-комунікаційних та Інтернет-технологій“.

В ході роботи секції розглянуто питання особливостей використання інформаційно-комунікаційних технологій для активізації навчальної діяльності учнів при вивченні предметів загальноосвітньої та професійної підготовки. У виступі методист НМЦ ПТО Семенюк Петро Петрович розкрив актуальність використання електронних освітніх ресурсів при підготовці кваліфікованих робітників, приділив увагу розробці власних електронних засобів навчання, провів аналіз участі педпрацівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти області у всеукраїнських та регіональних конкурсах електронних освітніх ресурсів.

Досвідом  щодо створення та використання блогів в освітньому процесі закладу професійної (професійно-технічної) освіти та участі у всеукраїнських конкурсах методичних розробок та електронних освітніх ресурсів поділилася викладач ДПТНЗ „Березнівський професійний ліцей“ Мельник Наталія Володимирівна.

Майстер виробничого навчання ДПТНЗ „Сарненський професійний аграрний ліцей“ Чиж Дмитро Васильович презентував технологію використання системи дистанційного навчання Moodle для створення дистанційних курсів на базі віртуального локального сервера, поділився досвідом участі у Всеукраїнському конкурсі „Планета ІТ“ 2017 року, у якому став переможцем за номінацією  „Курс дистанційного навчання“.

Каштан Наталія Броніславівна, майстер виробничого навчання ДПТНЗ „Рівненський центр професійно-технічної освіти сервісу та дизайну“, яка посіла друге місце у названому вище конкурсі у номінації „Електронний лабораторний практикум“, ознайомила присутніх із використанням сервісів  мережі Інтернет для створення власних сайтів та блогів та представила власні напрацювання.

Учасники секції схвалили презентований досвід своїх колег та рекомендували його для поширення у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області.

У ході роботи круглого столу  з теми „Розробка та використання електронних освітній ресурсів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області“ учасники розкрили питання щодо використання електронних освітніх ресурсів у закладі професійної (професійно-технічної) освіти;  поділилися досвідом із розробки власних електронних освітніх ресурсів; висловились щодо проблемних питань із використання інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі; висловили свої побажання щодо активізації навчальної діяльності з використання інформаційно-комунікаційних технологій та електронних освітніх ресурсів.

Методист НМЦ ПТО у Рівненській області Голубош Світлана Віталіївна провела заняття „Аксіологічні цінності педагога з використанням психологічної вправи „Самоконцепція особистості“, яке стало своєрідним релаксом та зконцентрувало увагу на особистісних цінностях педагога.

В ході заняття проведено аналіз державного стандарту за професією „Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення“  на модульно-компетентнісній основі (2017 рік) та розкрито особливості розробки на його основі освітніх робочих програм та навчальних планів.

Розглянуті інші поточні питання діяльності методичної секції.

P1010552
P1010554
P1010556
Коментарі закриті
наверх