Ми пам’ятаємо!

Ми пам’ятаємо!

У ці травневі дні разом з Європою та світом ми відзначаємо День пам’яті та примирення і вшановуємо мужність і відданість тих, хто здобував перемогу над нацизмом.

Для нас, нащадків солдатів Великої Перемоги, найвищою життєвою істиною є вірність їх справі і громадянському обов’язку, довічна синівська шана і повага. Наш земний уклін усім, хто виніс на своїх плечах лихоліття років окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував наші рідні міста та села.

Подвиги наших дідів, батьків та матерів сповнені глибоким патріотизмом і сьогодні  надихають молоде покоління плекати у своїх серцях любов до рідної землі. Низький уклін кожному, чиє ім’я викарбуване на гранітних скрижалях Перемоги, і тим, хто так і лишився Невідомим Солдатом. Пам’ять про них непідвладна часу, як непідвладна часу любов до Батьківщини!Обласна рада учнівського самоврядування закладів професійної, професійно-технічної освіти Рівненщини  «Лідер» закликає всіх небайдужих долучитись до акції Українського  інституту національної пам’яті  ділитися родинними історіями, пов’язаними з Другою світовою війною та розповідями у соцмережах під хештегом #РодинніІсторіїВійни#ПамятаємоПеремагаємо#НіколиЗнову, додаючи до фотографії героя чи розповіді зображення маку пам’яті. Завантажити мак можна за посиланням.

Загальнодержавна інформаційна кампанія До Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом традиційно проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Перемагаємо».  Інформаційні матеріали можна переглянути за посиланням. 

Міністерство освіти і науки спільно з Міністерством у справах ветеранів рекомендують провести у 5–11 класах «Урок звитяги», присвячений відомим постатям та героїзму борців за незалежність України у ХХ та ХХІ століттях.

Урок має стосуватись наскрізних тем Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, а також звільнення українських міст у 2014 році.

Матеріали для таких уроків можна знайти за покликанням: https://drive.google.com/…/1SswOXNW68Ix0oxc6YTUmIp…/view. Це орієнтовний перелік основних і додаткових тем до опанування, а також додаткові матеріали для 5–11 класів.

«Урок звитяги» створено Міністерством у справах ветеранів спільно з представниками міжвідомчої робочої групи зацікавлених центральних органів виконавчої влади. Його розроблено на виконання Стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженої Указом Президента від 18 травня 2019 року №286/2019 та Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України, затвердженої наказом МОН від 16 червня 2015 року №641 (у редакції наказу МОН від 29 липня 2019 року №1038).

У ці складні часи ми, як ніколи, маємо згуртуватися навколо високої мети – жити в незалежній, єдиній, квітучій Україні. І хай незламний дух Великої Перемоги надає нам сил і наснаги!

 

Коментарі закриті
наверх