Створюємо власну модель дистанційного заняття

Створюємо власну модель дистанційного заняття

Цифрова доба змінює усі сфери життя людини, зокрема, пропонує нові інструменти для навчання. Завдання викладача – розумітися на технологіях та інтегрувати їх у навчальний процес.

28 вересня 2021 року відбулося чергове заняття віртуальної майстерні «Digital Skills» за програмою онлайн-курсу «Удосконалюємо цифрові навички» з теми «Моделювання уроку професійно-теоретичної підготовки та вступного інструктажу виробничого навчання з інтеграцією інтерактивних вправ». 

Учасники заняття були ознайомлені з результатами проміжного анкетування щодо цифрових навичок, яке пройшли напередодні. Під час  анкетування було з’ясовано, що педагоги вже засвоїли та використовують у своїй роботі багато нових інструментів, інтерактивних вправ та платформ, збільшилася чисельність проведених вебінарів, які вони самостійсно змогли організувати, тестів, які були ними створені на різних платформах, серед яких лідером є Сlassroom. Серед найменш популярних виявились Google-Форми. На погляд Олени РОЖКОВОЇ, методиста НМЦ ПТО у Рівненській області, це сталося внаслідок недостатньої заглибленості педагогів, тому зручність, різні можливості і сам процес створення було одразу відпрацьовано на занятті.

Педагоги були ознайомлені з методичними рекомендаціями «Організація дистанційного навчання в школі» (матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»), переліком основних вимог щодо створення дистанційного заняття, особливості та відмінності щодо занять з теоретичного та виробничого навчання, обговорили питання щодо створення власних розробок дистанційних занять та інтерактивних вправ, їх технічного втілення і практичного використання під час заняття.

Для тренування розвитку креативної компетентності учасники заняття опрацювали тест Струпа, за допомогою інтерактивної дошки Jamboard педагоги мали можливість познайомитися з друдлами та попрацювати над вправою.

По завершенню курсу під керівництвом тренера курсу Олени РОЖКОВОЇ серед учасників віртуальної майстерні «Digital Skills» розгорнулася індивідуальна робота з розробки дистанційних занять за обраними темами і в цій роботі їм допомагають матеріали курсу, різноманітні зразки інтерактивних вправ та сервісів.

 

 

Коментарі закриті
наверх