Інформаційно-методичний портал підтримки дистанційного навчання

Інформаційно-методичний портал підтримки дистанційного навчання

–Дистанційна освіта – це можливість навчатися та отримувати необхідні знання віддалено від закладу освіти в будь який зручний час. Концепція розвитку дистанційної освіти в Україні та Положення про дистанційну освіту (Наказ МОН України № 466 від 25.04.2013 р.) регулюють права та обов’язки учасників освітнього процесу. (Презентація)

Для  організації дистанційного навчання  завклади П(ПТ)О області в залежності від своїх технічних можливостей та готовності педпрацівників можуть використовувати різні елементи:

 • дистанційні курси;
 • веб-сторінки й сайти;
 • хмарні сервіси;
 • електронна пошта;
 • форуми й блоги педагогів,  чати;
 • теле – і відеоконференції;
 • віртуальні класні кімнати  тощо.
 • online спілкування (Skype, Viber, WhatsApp, Google Hangouts).

 

МОН: Дистанціне навчання у ПТО 

Лист МОН №1/9-182  від 31.03.2020 “Щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів ЗСО”

Лист МОН № 1/9-200 від 08.04.2020 ” Щодо організованого завершення навчального року в закладах професійної (професійно-технічної) освіти у період карантину”

Лист-роз’яснення МОН про закінчення навчального року та оцінювання під час карантину (лист МОН № 1/9-213 від 16.04.2020 “Про проведення підсумкового оцінювання та організованого завершення 2019-2020 навчального року”

Методичні рекоменації НМЦ ПТО щодо організації освітнього процесу в умовах запровадження карантину з використанням технологій дистанційного навчання

Методичні рекомендації для практичних психологів та соціальних педагогів закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо діяльності в умовах карантину

Пропонуємо скористатися детальними покроковими інструкціями щодо  застосування того чи іншого елемету дистанційного навчання:

СЕРВІСИ для проведення відеозанять та вебінарів:

 • Youtube Популярний відеохостинг, який надає послуги з безкоштовного розміщення відеоматеріалів
 • Zoom Сервіс для проведення онлайн занять, відеоконференцій та вебінарів.
 • Facebook Live Трансляція відео прямо з Facebook. Створіть закриту групу класу, в якій можна буде запускати Live трансляції та проводити уроки онлайн. Безкоштовно. І немає обмежень за часом.
 • Myownconference Платформа для проведення вебінарів. Можна завантажувати документи, зображення, презентації, відео. Є можливість запису вебінару. Безкоштовно.
 • Skype Group Calls В групових дзвінках (конференціях) Skype можна включати до 25 чоловік. В відеодзвінках може приймати участь до дев’яти осіб. За допомогою функції Skype Meeting Broadcast (частина Skype для бізнесу) ви може транслювати ваш вебінар одночасно для 10000 людей. Ще одна чудова функція Skype, яка буде корисною, це “демонстрація екрана”. Ви можете дозволити учасникам вебінару бачити, що ви робите.

Електронні засоби навчального призначення, які мають гриф МОН України, розроблені ТОВ «Контур плюс» та педагогами Рівненської області в рамках проєкту «Покращення системи підготовки кадрів для потреб Волинського субрегіону»

Файлообмінник  https://files.dp.ua/        пароль 5712

Електронні підручники (посібники) з професійної підготовки:

КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ ТА ПОСИЛАННЯ:

Оглядовий освітній серіал «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів. (Дія. Цифрова освіта)

Дистанційні навчальні курси НМЦ ПТО у Рівненській області

ВІДЕОРЕСУРСИ на допомогу в організації дистанційного навчання:

УЧНЯМ:

Професійна підготовка:

наверх